63. AYMOD Eylül'de yine ayakkabı modasına yön verecek

05/16/2020
ile Lui Shoes

AYMOD Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı 30 Eylül- 3 Ekim tarihleri arasında CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.
 
Dünya ayakkabı trendleri AYMOD kapsamındaki özel etkinlikler ve seminerlerde belirlenecek. Almanya, Azerbaycan, Belarus, Lübnan, Fransa, Hırvatistan, Irak, İran, İsrail, İtalya, Kazakistan, Pakistan, Çin, Romanya, Rusya, ve Ukrayna gibi ülkelerin dahil olduğu dünyanın genelinde 25.000’i aşkın profesyonel alıcıyı ağırlaması beklenen fuar B2B görüşmeleriyle milyarlarca dolarlık iş bağlantısı sağlayacak. 
 
AYMOD ile geleceğe adım atın!
 
Lokasyon avantajıyla global pazarda ticaret hacminizi artırın. Türkiye’nin 2019 yılı Ocak-Nisan dönemindeki ayakkabı ihracatı 383 milyon dolara ulaştı
 
10 milyon kullanıcıdan oluşan verileri kullanarak katılımcıları doğru alıcılarla bir araya getiren yeni ve eksiksiz eşleştirme programı BIA – Global Pazar İstihbarat Sistemi sayesinde B2B görüşmeleriyle hedef alıcılarınıza ulaşın
 
Dinamik yapısı ve istikrarlı büyüme eğilimleriyle alanında dünyanın ikinci, Türkiye’nin en büyük fuarı olan AYMOD’da şirketinizi temsil edin ve marka bilinirliğinizi artırın 
 
Mevcut eğilimler nedeniyle %40 artış göstermesi beklenen ayakkabı dünyasının alternatif tedarik merkezine erişim sağlayın
 
Geniş alıcı profili sayesinde yeni iş fırsatları elde edin ve ticari bağlantılar kurun 
 
Dünyanın her yerinden tedarikçiler ve alıcılarla iletişime geçin ve yeni pazarlara adım atın
 
Sektörde faaliyet gösteren dernek, federasyon ve tasarımcılarla iş birliği yapma şansını yakalayın

Ortopedik Ayakkabı Nedir?

05/16/2020
ile Lui Shoes

FOR HALLUX


Hallux Valgus ayak birinci parmağının dışa doğru ve ayak birinci tarak kemiğinin içe doğru ve ayak birinci tarak kemiğinin içe doğru açılması şeklinde oluşan deformitedir. Tarak kemiği ile başparmak ekleminin olduğu yerdeki bursa(Yastıkçık) bu şekil değişikliği nedeniyle zorlanır ve enflame olur(şişer). Buna da bunion adı verilir. Hallux Valgus'un en önemli nedenleri dar ayakkabı giyilmesi ailevi yatkınlık,kasların ve eklemlerin gevşekliği,gout ve artrit gibi bir takım romatizmal hastalıklardır.

      
1. Aşama Halluks Valgus Ayak
20 derecenin altında eğimli baş parmak. Erken önlenmesi için yürürken çeşitli önlemler alınabilir.

2. Aşama Halluks Valgus Ayak
20-30 derece arasında eğimli baş parmak ara sıra ağrıya sebep olur yürüme kalitesi düşmektedir. Gündüz ve gece ateli daha sık kullanılmaya başlar.

3. Aşama Halluks Valgus Ayak
30 ve 50 derece arasında eğimli baş parmak. Düzenli ağrıya sebep olur. Haraketlerde sınırlamaya sebep olur ve mutlaka uzmanlara görülmesi gerekmektedir.

4. Aşama Halluks Valgus Ayak
Halluks valgusun en ağır şeklidir. Ayak üzerine basmak neredeyse imkansızdır mutlaka bunyonları sabitlemek ve rahat ortopedik ayakkabılar giyilmelidir. Uzmanlar tarafından operasyona yönlendirme yapılmalıdır.


Eğer anne veya babanızda Hallux Valgus'u olan biri varsa ve siz de dar burunlu ve yüksek topuklu ayakkabılar giyiyorsanız sizde de Hallux Valgus oluşması kaçınılmazdır. Bunu önlemek için geniş burunlu ve alçak topuklu ayakkabıları seçmelisiniz.


Operasyona kadar gidebilen Hallux Valgus'un tedavinin ilk adımı hastanın ayakkabı seçimini değiştirmektedir. Özellikle bayan hastalarda sivri topuk ve dar burunlu ayakkabı giyimi engellenmeli,yeterince genişleyebilen yumuşak malzemeden yapılmış 2,5-3,5 cm For Hallux serisi ürünlerimizi tercih etmenizi öneririz.DIABET-X

Diabet-X taban teknolojisi, ayak bölgesinde dış etkilere ve darbeye bağlı oluşabilecek yaralanmaları ve kanamaları önleyebilmek için Lui Shoes tarafından üretilmiştir. Ayakkabı tabanı yan duvarları, standart tabanlara göre mm. daha yüksek üretilerek, özellikle ayakların yanlarından gelebilecek darbelere ve çarpmalara karşı ayakkabının koruyuculuğu arttırılmıştır. Ayrıca yine dışarıdan gelebilecek darbelere karşı koruyucu özelliğinin arttırılması için üst deri ve iç astar arasında yekpare lamine olmuş yoğun ped kullanılmıştır. Diabet-X taban teknolojisi ile beraber,ayakkabının air sistemli ve antibakteriyel anatomik fuspetli olmasıyla,ayakkabı içindeki bakteri oluşumu azalmaktadır ve bunun sonucunda diabetli hastayı ayakta oluşabilecek mikrobik rahatsızlıktan korumaktadır. Diabetik ürünlerimizde yılı ile birlikte üstteki özelliklere ilave olarak Ventosa tabanı teknolojisi kullanarak kayma riskine karşıda tedbir aldık.

DİABET HASTALARI İÇİN AYAK BAKIMI VE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 

* Derisi esnek yumuşak içi tamamen deri olan ayakkabılar tercih ediniz
* Çıplak ayakla dolaşmayınız.Devamlı çorap giyiniz.
* Ayaklarınızı her gün ılık suyla yıkayınız ve iyice kurulayınız.
* Ayaklarınızı günlük kontrol ediniz,değişiklik olup olmadığından emin olunuz.
* Tırnaklar derin kesilmemeli nasırlara dokunulmamalı, uzman podiyatri veya profesyonel tarafından tedavi edilmeli.
* Ayakta kan dolaşımını engelleyeceği için sigara içmeyiniz.
* Kilonuzu devamlı kontrol ediniz.
* Ayrıntılı bilgi için mutlaka doktorunuza veya hemşirenize danışınız.